Categories
Freestyle Slalom

Freestyle Slalom – Double Crazy

Mamy dla Was kolejną porcję nauki slalomu. Umiecie już Crazy? To z łatwością możecie się nauczyć Double Crazy!

Double Crazy nauczymy się z Tomaszem Suwajem, jednym z zawodników pierwszego składu teamu Powerslide Polska i swego czasu bardzo aktywnym członkiem polskiej społeczności freestyle slalom. Wbrew temu, co „Suwi” ma napisane na koszulce, doskonale wie, co robi i opanowanie triku nie powinno Wam przysporzyć problemów.

Jak zaczynamy?

Ustawiamy się twarzą wzdłuż linii kubeczków – to pierwsza różnica w porównaniu do zwykłej wersji Crazy, gdzie ustawiamy się nieco w poprzek. Pierwszy ruch jest bardzo podobny do ruchu Crazy, jednak gdy go zakończymy, to nie wyjedziemy do slalomu plecami, a trochę po skosie.

Istnieją dwa, uznawane za poprawne, sposoby wykonania Double Crazy. W obu z nich lewa noga (gdy zaczynaliśmy trik z lewej strony toru kubeczków) omija kolejny kubeczek z prawej strony. Prawą nogę natomiast możemy albo podnieść i obrócić, albo przekręcić na przednim kółku. Musi się ona znaleźć za lewą nogą, tak aby się krzyżowały. Kubeczek przejeżdżamy ze skrzyżowanymi nogami, kończąc w lustrzanym odbiciu pozycji, którą najeżdżaliśmy na poprzedni. Powtarzamy ruchy analogicznie.

Istotne jest to, aby wyjechać daleko od linii kubków. Jeżeli tego nie zrobimy, to nie zmieścimy się przed kolejnym kubeczkiem, a trik nie będzie wyglądał płynnie.

Powodzenia!

To tyle! Dla ciekawskich – Tomasz jeździ na filmie w starej wersji rolek Powerslide Hardcore Evo. Widać, jak niemiecka firma ewoluowała ten model przez ostatnie 7 lat, czyż nie? HC Evo nadal są produkowane, teraz w wersji z montażem Trinity i z podwoziem triskate – znajdziecie je naturalnie w naszym sklepie partnerskim Bladeville!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *