Categories
Freestyle Slalom

Freestyle Slalom – Snake

Pierwsza lekcja z tematyki freestyle slalom, jaką prezentujemy na naszej stronie, dotyczy najprostszego manewru między kubkami – czegoś, co ciężko nawet nazwać trikiem, ale każdy początkujący slalomowiec musi opanować, aby pójść dalej. Poznajcie węża, czyli jak to się fachowo w środowisku mówi „snake”.

Na filmie, który macie okazję zobaczyć powyżej, co i jak pokazuje nie kto inny, jak Ewelina Czapla – jedna z najjaśniej świecących gwiazd polskiego freestyle slalom. A prywatnie całkiem równa babka. Nosi ją po świecie, więc jest okazja, żeby ją spotkać na żywo na wielu eventach freestyle slalom, warsztatach, czy na obozie Czapla Team Camp. Tak przy okazji – czy wiecie, że siostry Czapla doczekały się pro-modelu koła od Powerslide?

Ok, wracamy do snake. Jeżeli kiedykolwiek widzieliście, jak poruszają się te sympatyczne gady (polecamy zobaczyć jak bardzo są sympatyczne np. tutaj) , to na pewno już wiecie o co chodzi.

Jedziemy pomiędzy kubkami, omijając je na przemian z lewej i z prawej. Nogi mamy ustawione w jednej linii (mogą być ustawione w delikatnym rozkroku, ale zawsze jedna z przodu a druga z tyłu), dlatego upewnijcie się, że macie opanowane absolutne podstawy jazdy – nie od razu Rzym zbudowano, co nie?

Jak często podczas nauki jazdy na rolkach bywa, zaczynamy powoli. Pamiętajcie o złotej zasadzie – kolana ugięte. Ciężar ciała przenosimy na nogę jadącą z tyłu. Jedziemy i skręcamy naprzemiennie w prawo i w lewo, omijając kubki raz z jednej, raz z drugiej strony.

Istotne jest, aby skręty wykonywać całym ciałem – ruch powinien zaczynać się od ramion. Jeżeli brakuje Wam nieco zwrotności, możecie delikatnie unieść w górę palce rolki jadącej z przodu. Warto także zacząć od szerszego ustawienia kubków, zwłaszcza jeżeli nie jesteście jeszcze pewni swojej umiejętności balansowania, tudzież chcecie spróbować pojechać snake w rolkach z długą szyną (np. na koła 4x90mm).

To tyle! Jeżeli szukacie rolek do slalomu, znajdziecie je naturalnie w naszym sklepie partnerskim, Bladeville. Jeżeli nie wiecie co wybrać – przeczytajcie artykuł autorstwa zawodnika Powerslide Polska, trenera freestyle slalom oraz szefa szkółki „Wrocław Rolkuje” – Jacka Skorupskiego

P.S. Kubeczki też się znajdą, jeżeli akurat ich potrzebujecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.