Categories
Freestyle Slalom

Freestyle Slalom – Toe wheeling

Toe wheeling – czyli jazda na jednej nodze, na przednim kole. Dla wielu osób krok milowy w rozwoju umiejętności freestyle slalom i moment, w którym nabierają pewności siebie, wiedząc, że mogą sobie poradzić z każdym trikiem.

Dzisiejszą lekcję poprowadzi niezastąpiona Ewelina Czapla – tej Pani nie trzeba raczej przedstawiać miłośnikom freestyle slalom. Członkini teamu Powerslide, instruktorka i zdobywczyni wielu tytułów – z nią nauka na pewno przyjdzie łatwo!

Ważna uwaga – jeżeli dopiero zaczynacie naukę wheelingów, to warto podejść do tego „na sucho” tzn. ćwiczyć bez kubeczków. Dodajmy jeszcze, że bardziej zaawansowane triki z tej grupy wymagają nie tylko nienagannego przygotowania technicznego, ale i fizycznego – tak, trening siłowy nóg może bardzo Wam pomóc w karierze zawodnika freestyle slalom.

Aby zacząć jeździć na jednym kole, trzeba podejść do sprawy w sposób prawidłowy. Błędem, popełnianym przez wiele osób, jest próba natychmiastowego oderwania jednej nogi od podłoża i dopiero wtedy rozpoczęcie uginania nogi w kolanie.

Tymczasem, należy jechać na obu nogach, ugiąć jedną i oprzeć na przednim kole, a następnie stopniowo przenosić na nią ciężar ciała, aż do uniesienia drugiej nogi. Jeżeli zrobimy to zbyt gwałtownie, to stracimy równowagę.

Podczas jazdy tułów musi być wyprostowany – bardzo delikatnie nachylamy sylwetkę w przód, tak aby nasz środek ciężkości był nad kołem, na którym jedziemy, ale nie garbimy się. Łatwiej będzie nam balansować, jeżeli będziemy utrzymywać kolano uniesionej nogi przed tą, na której jedziemy. Należy także rozłożyć ręce na boki, ale nie wysoko, bo zależy nam na niskim środku ciężkości.

Gdy opanujecie już wheeling w prostej linii, to możecie się zabrać za jazdę wężykiem, między kubkami.

I pamiętajcie – wheelingi zawsze warto ćwiczyć, jako że nie tylko są one niezbędne do wykonywania zaawansowanych trików, ale i doskonale trenują zmysł równowagi!

Jak zwykle zapraszamy do partnerskiego sklepu Bladeville, gdzie możecie nabyć rolki do jazdy freestyle slalom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.