Categories
Podstawy jazdy

Jak jeździć po nierównościach

Natalia z łódzkiego oddziału I Love Rolki tłumaczy jak pokonywać nierówności.

Umiecie już w miarę pewnie jeździć po płaskim, równym placu? Gratulacje! Jednak rolkowa rzeczywistość jest pełna nawierzchni mniej idealnych do jazdy. Oczywiście, są osoby, którym wystarczy jazda po gładkich parkowych alejkach i nie mają ambicji na porywanie się na gorszej jakości trasy. To podejście jest ok – w końcu w rolkach chodzi głównie o zabawę. Jeśli jednak macie chęć eksplorować nowe miejsca na rolkach, trzeba się obyć z nierównościami, okazyjnymi dziurami w nawierzchni, krawężnikami, kostką brukową i tak dalej.

W niuanse jazdy po terenie mniej niż idealnym wprowadzi Was Natalia z Łódzkiego oddziału I Love Rolki. Natalia ma spore umiejętności i zagadnienie w jej wykonaniu może wydawać się wręcz banalne proste. Nie zrażajcie się więc, jeżeli Wasze pierwsze próby nie pójdą tak gładko. Tak to jest, że są ludzie, którzy nawet rzut za trzy potrafią zrobić tak, że wydaje się to błahe. Dlatego polecamy założyć kask oraz ochraniacze. Pamiętajcie także, aby porządnie zapiąć rolki!

Najpierw robimy tak zwane nożyce, w miejscu. Nogi ustawiamy równolegle do siebie i na przemian wysuwamy je w przód i tył. Gdy poczujemy się w tym ćwiczeniu pewnie, powtarzamy je w ruchu. Ostatnim etapem przygotowań jest jazda z „zamrożoną” pozycją nożyc.

Ok, wszystko gotowe – teraz pozostaje znaleźć jakąś przeszkodę. Nie porywajcie się z motyką na słońce: niech na początek będzie to fragment pokryty w miarę równą, fazowaną kostką brukową, lub coś podobnego. Pamiętajcie o zachowaniu odpowiedniej prędkości (na nierównościach będziecie ją wytracać) oraz o tym, aby nie przenosić ciężaru ciała za bardzo na jedną nogę. Postarajcie się także utrzymać prawidłową pozycję pleców, bez odchylania się zbytnio do przodu lub tyłu. Wkrótce jazda na rolkach po nierównościach będzie dla Was równie łatwa, jak dla Natalii!

Powodzenia w ćwiczeniach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.