Categories
Freestyle Slalom

Freestyle slalom – Combo

Jeżeli nauczyliście się już kilku trików slalomowych (co najmniej trzech), pora zacząć je łączyć. Jak to zrobić?

  1. Upewnijcie się, że triki te mają wspólną pozycję (o tym później)
  2. Musicie mieć je bardzo dobrze opanowane, tak aby wykonywać je pewnie i szybko.

Łączyć można nawet triki bardzo proste, aby uzyskać naprawdę zaskakujące efekty. Dla przykładu – na wideo instruktażowym Ambroise łączy cross, snake oraz crazy – prościej się nie da.

Połączyć cross i crazy jest łatwo – oba triki mają wspólną pozycję wyjściową. Schody zaczynają się przy snake, bo nie ma on oczywistego punktu wspólnego z dwoma pozostałymi. Ale …czy na pewno? Jadąc cross ustawiamy przecież na moment stopy w pozycji bardzo podobnej do snake, prawda?

A co z trikami, które nie łączą się w sposób naturalny? Możecie pracować nad własnymi przejściami między nimi. Dla przykładu, kończycie jeden trik, od razu robicie przeskok na jednej nodze tak, aby obrócić się o 180 stopni (obrót na jednym kole, jeśli potraficie) i jedziecie inny trik.

Łączyć możecie dowolną ilość trików. To jest właśnie freestyle slalom! Ćwiczcie, a w końcu dojdziecie do punktu, gdy będziecie układać z trików całe choreografie, zobaczycie!

Przypominamy, że Ambroise jeździ dla FR Skates, marki której rolki zakupicie w sklepie Bladeville, który jest partnerem serwisu. Zapraszamy do zakupów!