Categories
Szkoły jazdy na rolkach

Szkoła jazdy na rolkach w Krakowie – Akademia Rolkarza

Miasto królów zasługuje na to, aby działała w nim szkółka rolkowa prowadzona przez prawdziwą arystokrację w tym sporcie – a taką jest właśnie ekipa tworząca Akademię Rolkarza.

Wszystko zaczęło się od Pauliny Czapli-Muszyńskiej, która po latach spędzonych w Rzeszowie, a następnie Warszawie, postanowiła osiedlić się z mężem, Erykiem Muszyńskim, w historycznej stolicy Polski. Duet ten połączyła miłość do rolek, którą teraz przekazują innym.

Zdjęcie ekipy Akademii Rolkarza oraz dzieci w komplecie

Możemy powiedzieć bez mrugnięcia okiem, że Akademia Rolkarza to najbardziej profesjonalna szkoła rolkowa, jaka kiedykolwiek powstała w Krakowie. Jej siła leży w kadrze instruktorskiej. Tutaj nie ma słabego ogniwa.

Paulina to jedna z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek freestyle slalom w Polsce, tworząca wraz z dwiema siostrami Czapla Team. Przez 8 lat reprezentowała nasz kraj w międzynarodowych zawodach, a w 2018 roku została trenerką kadry narodowej Freestyle Slalom. Jest multimedalistką pucharów świata oraz Mistrzostw Polski. Naprawdę, długo by wymieniać jej osiągnięcia i kompetencje – jakkolwiek ją lubimy, to CV jej pisać tutaj nie zamierzamy, więc zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie szkółki.

Mąż Pauliny, Eryk, to utalentowany rolkarz z wieloletnim doświadczeniem, choć z nieco innej bajki. Wywodzi się bowiem ze środowiska jazdy agresywnej, w której zdobył nawet tytuł Mistrza Polski w jeździe na skateparku oraz był wielokrotnym medalistą. Przez 6 lat pełnił funkcję trenera jazdy na rolkach oraz łyżwiarstwa w seksji łyżwiarskiej klubu Legia Warszawa. Eryk co prawda nie chwali się tym na stronie, ale jest także utalentowanym rolkarzem miejskim, potrafiącym jeździć świetny freeskating.

Stosunkowo „nowym” nabytkiem szkoły Akademia Rolkarza jest siostra Pauliny, Ewelina Czapla. „Efka” bez wątpienia jest w top 3 rozpoznawalnych Polek uprawiających dyscyplinę freestyle slalom nie tylko dzięki osiągnięciom, ale i przyciągającej osobowości i pozytywnemu nastawieniu. Jej projekty „Efka on Tour” przyciągały zawsze tłumy, gdziekolwiek się nie zatrzymała i wyszły poza granice Polski – Ewelina to prawdziwa globtroterka. Reprezentowała Polskę na zawodach międzynarodowych w latach 2010-2018, zdobywając wiele medali w Pucharach Świata, a na naszym podwórku w Mistrzostwach Polski.

Kolejną specjalistką od slalomu jest Maja Wiktor – młodsza stażem, utalentowana rolkarka. Jest medalistką ogólnopolskich zawodów freestyle slalom oraz Mistrzostw Polski. Studiuje psychologię na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym, dzięki czemu doskonale odnajduje się w pracy z młodzieżą. Można powiedzieć, że jeżeli chodzi o rolki, naprawdę sporo jeszcze przed nią i nie mamy wątpliwości, że będzie osiągać kolejne sukcesy na polu sportowym, zarówno jako zawodniczka, jak i instruktorka oraz trenerka.

Stawkę zamyka Wojtek Kościelniak. Jego specjalnością jest jazda szybka na rolkach, w której zdobył wiele medali w zawodach długodystansowych. Oprócz roli instruktora (certyfikowanego przez PZSW, a jakże!) w szkółce Akademia Rolkarza, jest także trenerem jazdy szybkiej w Krakowskim Klubie Sportów Wrotkarskich KRAK. Co ciekawe, jego kolejne oblicze to instruktor rekreacji w narciarstwie zjazdowym, więc w zimie także się nie nudzi.

Zajęcia w Akademii Rolkarza.

Doświadczenie oraz umiejętności kadry czynią szkółkę Akademia Rolkarza jedną z posiadających najbardziej kompletną ofertę szkoleniową na rynku. Możecie się u nich uczyć podstaw jazdy, zaawansowanych technik, jazdy freestyle slalom, aggressive inline, freeskate oraz jazdy szybkiej. Szkoła prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych na różnych poziomach zaawansowania.

Szukasz szkółki w innym mieście? Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.iloverolki.pl

Szukasz rolek? Zapraszamy do naszego sklepu partnerskiego, www.bladeville.pl